+48 502 033 384

usługi > cynowanie

Dobra przewodność i stykowość powłok cynowych sprawia, że są one szeroko wykorzystywane w przemyśle elektrotechnicznym i energetycznym. Powłoka cynowa zwiększa także poślizg, a w niektórych sytuacjach sprawdza się w roli antykorozyjnej (przemysł spożywczy). Cynę powszechnie stosuje się do pokrywania przewodów miedzianych, by poprawić ich lutowność, ochronić przed działaniem siarki w czasie gumowania i zabezpieczyć powierzchnie stykowe przed utlenieniem. Powłoki cynowe można kłaść bezpośrednio na żelazo i stal; mosiądz wymaga podkładu miedzianego lub niklowego.

Cynowanie z połyskiem w kąpieli siarczanowej wykonujemy w oparciu o technologię firmy Schlotter, w bębnach i na zawieszkach. Kilkadziesiąt lat doświadczenia firmy Schlotter w cynowaniu elektrochemicznym, ciągłe doskonalenie w tej dziedzinie i dostosowywanie się do potrzeb i wymagań rynku, jest gwarancją doskonałego efektu końcowego. Aktualnie to jedna z najlepszych technologii cynowania na świecie.

Cynowanie

Słów kilka o cynie

Cyna znana była – podobnie jak złoto i miedź już w pierwszym okresie dziejów ludzkości. Początkowo wykorzystywano ją jako materiał do wyrobu narzędzi (stop cyny z miedzią), a w średniowieczu – do wyrobu przedmiotów i naczyń. Chętnie stosowana była w XIV-XVI w. ze względu na łatwą dostępność, niską temperaturę topnienia, dobre właściwości mechaniczne i atrakcyjną cenę. Cyna doskonale spełnia się w roli antykorozyjnej jako wierzchnia warstwa metali; ulega działaniu mocnych kwasów i stężonych, gorących wodorotlenków alkalicznych. Największe złoża cyny występują w: Indonezji, Chinach, Tajlandii, Boliwii, Malezji, Rosji, Brazylii, Birmie i Australii.

cynowanie przykład
 
 

ELBIT - profesjonalne usługi galwanizacyjne - Cynowanie, cynowanie śląskie